МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

НАБЛИЖАЮТЬСЯ ЗМІНИ У СФЕРІ ЕКСПЕРТНОЇ ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ

 

09 березня 2015 року

 

Що може змінитися у сфері експертної грошової оцінки земельних ділянок після прийняття Верховною Радою України 02.03.2015 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності»?

 

 

В Законі України «Про оцінку земель» стверджується, що залежно від мети та методів проведення оцінка земель поділяється на такі види:

 

  • бонітування ґрунтів;

 

  • економічна оцінка земель;

 

  • грошова оцінка земельних ділянок.

 

В свою чергу, грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.

 

 

Nearing-a-change-in-expert-monetary-evaluation

 

 

До прийняття Верховною Радою України 02.03.2015 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» згідно із Законом України «Про оцінку земель» суб’єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель були:

 

  • органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють управління у сфері оцінки земель, а також юридичні та фізичні особи, заінтересовані у проведенні оцінки земельних ділянок;

 

  • юридичні особи – суб’єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що мають у своєму складі оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок та які отримали ліцензії на виконання землеоціночних робіт у встановленому законом порядку;

 

  • фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які отримали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок та ліцензію на виконання землеоціночних робіт у встановленому законом порядку;

 

  • юридичні особи – суб'єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що мають у своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників.

 

Експертна грошова оцінка земельних ділянок у відповідності із Законом України «Про оцінку земель» проводиться суб'єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до вимог цього Закону, Закону України «Про оцінку майна, майнових прав і професійну оціночну діяльність в Україні», а також інших нормативно-правових актів та державних стандартів, норм і правил.

 

Оцінювачами з експертної грошової оцінки земельних ділянок можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які склали кваліфікаційний іспит та одержали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок відповідно до вимог цього Закону та Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

 

Розробниками технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок є особи, які згідно із Законом України «Про землеустрій» мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою.

 

Розробниками документації із землеустрою є юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою.

 

Що ж змінилось в сфері експертної грошової оцінки земельних ділянок після прийняття Верховною Радою України 02.03.2015 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності»?

 

Зауважимо відразу, що прийнятий Верховною Радою України закон ще не підписаний Президентом. Вступити в силу він може лише після підписання його главою держави, а чинності набере через три місяці з дня його опублікування.

 

Але якщо цей закон все ж таки буде підписаний Президентом, то відповідно до нього суб’єктами оціночної діяльності у сфері експертної грошової оцінки земельних ділянок будуть лише юридичні особи – суб'єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що мають у своєму складі оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок та які зареєстровані у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників.

 

Що ж стосується фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності (дивись вище пункт 3), то вони вже не зможуть мати статус суб’єкта оціночної діяльності у сфері оцінки земель, оскільки ліцензування в установленому законом порядку землеоціночних робіт згідно із Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» виключається.

 

Суб'єкти оціночної діяльності у сфері оцінки земель – юридичні особи – суб'єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що мають у своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників як і раніше будуть проводити лише нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

 

Верховна Рада України своє слово вже сказала, наступний крок – за Президентом…