МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

НБУ УДОСКОНАЛЮЄ МЕХАНІЗМ ЗДІЙСНЕННЯ КОНТРОЛЮ

ЗА МАЙНОМ, ЩО Є ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ВИКОНАННЯ

ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ЗА КРЕДИТНИМИ ДОГОВОРАМИ

 

13 липня 2016 року

 

Правлінням Національного банку України прийнято постанову №354 від 12.07.2016, якою внесено зміни, зокрема, до Положення про надання Національним банком України стабілізаційних кредитів банкам України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 13.07.2010 №327 (зі змінами). Змінами передбачено удосконалення механізму здійснення Національним банком України контролю за майном, що є забезпеченням виконання зобов’язань за кредитними договорами. Постанова №354 набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

 

 

NBU-improving-the-mechanism-of-control-over-property

 

 

Як зазначається у самій Постанові №354, з метою забезпечення безпеки та фінансової стабільності банківської системи, захисту інтересів вкладників і кредиторів, керуючись статтями 6, 7, 15, 42, 56 Закону України «Про Національний банк України», Правління Національного банку України постановляє Постанову Правління Національного банку України від 13.07.2010 №327 «Про затвердження Положення про надання Національним банком України стабілізаційних кредитів банкам України», зареєстровану в Міністерстві юстиції України 19.07.2010 за №540/17835 (зі змінами), доповнити новим пунктом 5 такого змісту: «5. Банк під час здійснення оцінки вартості заставленого майна, зазначеного в пунктах 10, 12–15 додатка 1 до Положення, яке є забезпеченням виконання зобов’язань за діючим кредитним договором, забезпечує укладення тристороннього договору на проведення незалежної оцінки майна між банком, суб’єктом оціночної діяльності та Національним банком України».

 

Нагадаємо, що в пунктах 10, 12–15 додатка 1 до Положення №327 мова йде про наступні види заставленого майна, яке є забезпеченням виконання зобов’язань за діючим кредитним договором:

 

  • ураховані векселі суб’єктів господарювання-резидентів, що авальовані Кабінетом Міністрів України;

 

  • нерухоме майно, крім об’єктів незавершеного будівництва, яке перебуває на території України;

 

  • повітряні і морські судна та судна внутрішнього плавання, що не вилучені з цивільного обороту та є застрахованими;

 

  • майнові права за укладеними банком-позичальником кредитними договорами з юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, фізичними особами, виконання зобов’язань за якими в повному обсязі забезпечене іпотекою, крім об’єктів незавершеного будівництва;

 

  • інше рухоме майно у вигляді залізничного рухомого складу (крім моторейкового транспорту), яке не вилучене з цивільного обороту та є застрахованим.

 

Таким чином, відтепер оцінка вартості заставленого майна, зазначеного вище, буде здійснюватися на підставі тристороннього договору на проведення незалежної оцінки майна між банком, суб’єктом оціночної діяльності та Національним банком України, укладення якого ініціюватиметься банком перед Національним банком України.