МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ТЕНДЕНЦІЇ ЗМІНИ ЦІН НА ЖИТЛО В ЄВРОПІ

 

01 листопада 2015 року

 

Наводиться динаміка зміни цін на житлову нерухомість в європейській континентальній частині нашого материка за останні 10 років. У рейтингу з 35 країн, наведеного станом на кінець другого кварталу 2015 року, Україна впевнено посідає лідируючі позиції за темпами падіння.

 

Tendentsii-izmeneniya-tsen-na-zhilye-v-Evrope-01

 

До уваги читачів пропонується результат глобального аналітичного дослідження, проведеного фахівцями Global Property Guide, за результатами якого, складено рейтинг динаміки зміни цін на житлову нерухомість за останні 10 років для 35 країн, що відносяться до європейської континентальної частини нашого материка.

 

Зазначений рейтинг наведено станом на кінець другого кварталу 2015 року та в основі його лежить ретроспективний аналіз статистичних даних, отриманих дослідниками за певний період часу як з офіційних державних джерел, так і з аналітичних матеріалів регіональних та міжнародних консалтингових і девелоперських компаній.

 

 

Tendentsii-izmeneniya-tsen-na-zhilye-v-Evrope-02

 

 

За результатами останнього року (досліджуваний період з липня 2014 року по липень 2015 року) наша країна впевнено займає в рейтингу лідируючі позиції за темпами падіння цін на житлову нерухомість. Так, протягом року, ціни на житло в Україні, виражені в доларовому еквіваленті, знизилися на 10,64%. Динаміку на зниження цін також продемонстрували Кіпр (-5,27%), Греція (-5,22%), Італія (-3,35%), Франція (-2,27%), Фінляндія (-0,88%) та Іспанія (-0,10%). У свою чергу, в трійку лідерів по зростанню цін на житло за аналогічний період увійшли Туреччина (19,08%), Ірландія (10,70%) і Естонія (8,99%).

 

 

Динаміка зміни цін на житлову нерухомість за 1 рік (%) –

Україна по відношенню до інших країн континенту

 

Tendentsii-izmeneniya-tsen-na-zhilye-v-Evrope-03

 

Джерело інформації: www.globalpropertyguide.com

 

 

Аналогічну картину можна спостерігати і в результаті аналізу динаміки зміни цін на житлову нерухомість в європейській континентальній частині нашого материка за останні 5 років. Так, протягом п'ятирічного періоду часу, ціни на житло в Україні, виражені в доларовому еквіваленті, знизилися на 33,92%. Більшу динаміку на зниження цін продемонструвала тільки Греція (-39,22%), а нашими найближчими конкурентами виступили Кіпр (-27,56%), Хорватія (-24,74%) та Іспанія (-21,86%). У свою чергу, в трійку лідерів по зростанню цін на житло за аналогічний період увійшли Туреччина (87,01%), Естонія (65,49%) і Австрія (49,75%).

 

 

Динаміка зміни цін на житлову нерухомість за 5 років (%) –

Україна по відношенню до інших країн континенту

 

Tendentsii-izmeneniya-tsen-na-zhilye-v-Evrope-04

 

Джерело інформації: www.globalpropertyguide.com

 

 

За результатами аналізу десятирічного періоду часу, ціни на житло в Україні, виражені в доларовому еквіваленті, знизилися на 16,99%, що забезпечило нам третє місце в рейтингу аутсайдерів. Більшу динаміку на зниження цін продемонстрували тільки Греція (-31,10%) та Ірландія (-20,60%). У свою чергу, в трійку лідерів по зростанню цін на житло за аналогічний період увійшли Росія (189,20%), Австрія (105,16%) та Бельгія (93,05%).

 

 

Динаміка зміни цін на житлову нерухомість за 10 років (%) –

Україна по відношенню до інших країн континенту

 

Tendentsii-izmeneniya-tsen-na-zhilye-v-Evrope-05

 

Джерело інформації: www.globalpropertyguide.com

 

 

Аналітики Global Property Guide у своєму дослідженні також відзначають, що основна проблема аналізу ринкових даних по Україні полягає в практично повній відсутності будь-якої офіційної статистики щодо цін на житло в нашій країні.