МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПРОС
КОНТАКТЫ
PDF Печать E-mail

О ПОРЯДКЕ ОСУЩЕСТВЛЕНИЯ ЛИЧНОГО ОСМОТРА ИМУЩЕСТВА И ЭТАПА,

НА КОТОРОМ ОН МОЖЕТ ОСУЩЕСТВЛЯТЬСЯ

 

30 марта 2021 года

 

К Общественной организации «Всеукраинская Ассоциация Специалистов Оценки» обратился оценщик с вопросами: (1) Каким нормативным документом предусмотрен порядок осуществления личного досмотра имущества, и этапа на котором он может осуществляться? (2) Может ли оценщик что провел личный осмотр имущества и ознакомления с объектом оценки, осуществив фото видео фиксацию имущества и личного присутствия при осмотре, в дальнейшем заключив Договор на проведение оценки использовать указанные фото и видео материалы при составлении отчета об оценке? Считаем, что предоставленная Ассоциацией ответ будет информативно полезной для оценщиков при проведении независимой оценки.

 

 

Inspection-of-the-object-of-valuation

 

 

У якості відповіді на дане питання у розділі «Питання та відповіді» запропоновано статтю, у якій автором проводиться аналіз положень Національного стандарту №1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 року за №1440.

 

Увага акцентується на тому, що процес ознайомлення з об’єктом оцінки до укладення договору на оцінку включає, як ознайомлення з вихідною інформацією, яку Замовник оцінки передбачає надати для оцінки, так і огляд об’єкта оцінки та його фотофіксацію. Попередній огляд об’єкта оцінки та його фотофіксація забезпечують прийняття вивіреного рішення щодо укладання договору на проведення незалежної оцінки і вимог до Замовника оцінки про надання, крім наявної у нього, додаткової вихідної інформації про об’єкт оцінки. Лише при погодженні всіх попередніх питань із замовником оцінки укладається договір на проведення незалежної оцінки об’єкта.

 

Якщо огляд і фотофіксація об’єкта оцінки був проведений на підготовчому етапі до укладення договору на оцінку, то після укладення такого договору огляд і фотофіксація об’єкта оцінки може і не проводитись, а сам процес ознайомлення з об’єктом оцінки включає вивчення наданої Замовником оцінки вихідної інформації, вирішення питань щодо необхідності пошуку додаткової інформації для проведення оцінки.

 

Повний текст статті можна знайти у розділі «Питання та відповіді» або просто перейшовши за посиланням. Приємного читання!